3.37 EUR

Natu Moruša biela BIO 160 g

Moruše biela je ovocný strom, ktorý sa hojne vyskytuje najmä v Ázii. Jej plody sa tvarovo podobajú ostružinám a majú lahodnú medovú chuť, ktorú ocenia aj deti.

Tento produkt už nemáme v ponuke

Tento produkt je už za svojím športovým vrcholom. Pozri sa na ponuku a vyber si nový produkt, ktorý garantuje, že lepšie zodpovedá súčasným požiadavkám športovcov.

Objednávacie číslo: FNAT018

Natu Moruša biela BIO 160 g

Natu Moruša biela BIO 160 g

Tento produkt už nemáme v ponuke

Parametre

Forma sypké
Hmotnosť 160 g
Špeciálne požiadavky vegan, vegetarián, BIO / Organic

Popis

Všetci vyznávači zdravého životného štýlu by mali spozornieť, pretože moruše by rozhodne nemala chýbať v ich jedálničku. Sušené plody moruše sú výtečné sami o sebe, preto si na nich môžete pochutnávať len tak a alebo si ich primiešajte do každodennej raňajok. V súvislosti s výskytom moruše sa poskytujú údaje spojovaná so Svätou ríšou rímskou, kde ju už vtedy považovali za obdobu dnešných superpotravín. Postupom času sa moruše využívala skôr na účely zberu hodváb, pretože jeho listy sa živia húsenice priadky morušovej. Existuje viac druhov a odnoží moruše, ale u nás je najrozšírenejší moruše biela a čierna, ktoré majú svoju prapôvodnej domovinu v Ázii. Biele plody morušovníka majú príjemnú sladkú chuť.

Body výhod
  • Rýchly zdroj energie
  • Sušené ovocie s lahodnou medovou chuťou
  • Zdroj vlákniny
Využitie

Hoci predtým sa morušovník využíval hlavne pre hodváb, dnes si viac ceníme jeho ovocných plodov. Vďaka typicky medové chuti sa moruše hodí do akýchkoľvek sladkých jedál. V posledných rokoch sa na trhu objavuje ako súčasť raňajkových zmesí. Rozomleté sušené plody môžete pridávať do iných múk a vytvárať tak lahodné dezerty a sladké pečivo. Skvele zapadne do akéhokoľvek sladkého dezertu, ktorý obohatí svojou medovou chuťou. Moruša sa tiež pridáva do ovocných šalátov alebo kompótov, či džemov.


Krajina pôvodu: Turecko

Nutričné informácie

100 g
Energetická hodnota 1202 kJ / 284 kcal
Tuky 2 g
- z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g
Sacharidy 50 g
- z toho cukry 41 g
Vláknina 8,7 g
Bielkoviny 12 g
Soľ 2,6 g

Zloženie

  • 100 % BIO plody moruše bielej

Informácie

  • Potravina

Výrobca: Natu s.r.o., Žatecká 41/4, 110 00 Praha 1, Česká republika

Objavuje sa v kategóriách

Najlepšie hodnotené (0)

Produkt zatiaľ nikto neohodnotil. Buď prvý!

Pridať hodnotenie

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku