18.97 EUR

Viridian Immune Complex 30 kapslí

Komplex štyroch látok pre účinný obranný štít. Beta glukán, vitamín D, vitamín C a zinok.

Tento produkt už nemáme v ponuke

Tento produkt je už za svojím športovým vrcholom. Pozri sa na ponuku a vyber si nový produkt, ktorý garantuje, že lepšie zodpovedá súčasným požiadavkám športovcov.

Objednávacie číslo: 169358

Viridian Immune Complex 30 kapslí

Viridian Immune Complex 30 kapslí

Tento produkt už nemáme v ponuke

Parametre

Forma kapsule
Veľkosť balenia (kapsule) 30 kapsúl
Špeciálne požiadavky vegan, bez palmového oleja

Popis

Komplex štyroch látok pre účinný obranný štít
 • Beta glukán, vitamín D, vitamín C a zinok
 • Synergický účinok zložiek
 • Účinnejšie ako samotný vitamín C alebo vitamín D
Beta glukány sú špeciálne polysacharidy, súčasť vlákniny, ktoré sa nachádzajú v obilninách, kvasinkách, rôznych hubách a morských riasach. Majú preukázateľné bioaktívne účinky súvisiace s obranným štítom. Účinky vitamínu C, vitamínu D a zinku sú veľmi podobné. Komplex všetkých týchto štyroch látok vytvára spolu veľmi účinný obranný štít, silnejší ako ktorákoľvek z týchto látok samostatne. Obsiahnuté beta glukány 1,3 a 1,6 sú najsilnejšie formy extrahované z kvasníc, vitamín D3 pochádza z lišajníka, vitamín C je pufrovaný, aby sa znížila kyslosť. Okrem týchto troch látok má zinok aj vlastnosti súvisiace s obranným štítom.

Produkt je vhodný pre všetkých jednotlivcov zameraných na:
 • Účinný obranný štít
Výrobky Viridian Nutrition obsahujú len čistú zmes bioaktívnych zložiek = 100 % účinných látok a 0 % balastných prísad a spojív. Spoločnosť Viridian Nutrition zaručuje najvyššiu kvalitu a čistotu svojich výrobkov prísnou kontrolou celého výrobného procesu. Od semienka až po konečný produkt = spolupráca s miestnymi výrobcami a pestovateľmi, ktorí dbajú na najvyššiu kvalitu. Z etických dôvodov spoločnosť Viridian Nutrition vo svojich výrobkoch nepoužíva palmový olej a netestuje svoje výrobky na zvieratách. Všetky obaly výrobkov sú 100 % ekologické.

ETICKÝ DOPLNOK STRAVY
Čo to vôbec znamená - etický doplnok stravy? To znamená, že doplnky Viridian sú vyrobené výlučne z kvalitných surovín a nenájdete v nich absolútne žiadne balastné prísady. Pochádzajú tiež z ekologického poľnohospodárstva a nie sú testované na zvieratách. Dôležité je aj to, že značka Viridian je rodinným vlastníctvom a nie je súčasťou žiadnej farmaceutickej alebo inej korporácie. Spoločnosť Viridian je hrdá na svoj etický prístup k zákazníkom a obchodným partnerom a vždy sa snaží, aby jej výrobky boli šetrné k životnému prostrediu.

Všetky zložky sú 100% bioaktívne
Môže to znieť ako samozrejmosť. Pravdou však je, že mnohé komerčne dostupné výrobky obsahujú prevažne syntetické zložky s vysokým podielom balastných prísad, stabilizátorov, spojív a umelých sladidiel.

Podpora miestnych pestovateľov
Jednou z kľúčových zásad spoločnosti Viridian je podpora miestnych poľnohospodárov a miestnych výrobcov surovín (nie nadnárodných korporácií), s ktorými má veľmi korektné a čestné vzťahy. Spoločnosť Viridian tak garantuje kvalitu svojich doplnkov, pretože má prehľad o celom výrobnom procese - doslova od semienka až po finálny produkt, a zároveň napĺňa svoju filozofiu etických vitamínov

Prírodná a funkčná forma vitamínov využiteľná v tele
Majú vitamíny a minerály nejaké formy? A prečo by nemali byť všetky rovnako užitočné pre telo? Je tomu tak. Môžeme si to ukázať na železe, jednom z najpotrebnejších minerálov. V bežných doplnkoch sa nachádza napríklad vo forme oxidu. Táto forma je pre telo málo užitočná a dôvodom, prečo sa používa v bežných doplnkoch výživy, je opäť nízka cena. Napríklad spoločnosť Viridian používa vo svojom doplnku tekutého železa priamy extrakt z listov rastliny Murraya koenigii, ktorý poskytuje železo v 100 % prírodnej forme.

Iba kapsuly rastlinného pôvodu, žiadne tablety
Tablety s obsahom spojiva sú lacnejšie ako kapsuly, ale obsahujú vysoký podiel balastných spojív a lepidiel, ktoré môžu tvoriť až 70 % tablety. Ak užívate výživové doplnky v tabletách, môžete za rok spotrebovať až kilogram lepidla a iného balastu.

A pozor - mnohé kapsuly obsahujú aj stearan horečnatý, ktorý sa do nich pridáva, aby sa kapsula nelepila na výrobnú linku. Kapsuly Viridian sú vyrobené výlučne z prírodných zložiek.

Žiadne GMO zložky
Geneticky modifikované plodiny sú neprirodzené. Sú vyvinuté predovšetkým na zvýšenie výnosov a sú produktom agrochemického priemyslu. Vo výrobkoch Viridian nikdy nenájdete žiadne GMO zložky.

Žiadne ožiarené komponenty
Ožarovanie potravín sa vykonáva ionizujúcim žiarením (alfa, beta, gama, röntgenové žiarenie...) - t. j. rádioaktívnym žiarením, ktoré deaktivuje enzýmy a živé biokultúry obsiahnuté v potravinách, čím sa predlžuje ich trvanlivosť.

Bez živočíšnych zložiek
Zvieracie zložky nemusia byť vždy zlé, ale spoločnosť Viridian sa snaží, aby bolo čo najviac jej výrobkov vhodných pre vegánov.

Žiadne umelé sladidlá
Umelé sladidlá majú byť vhodnejšou alternatívou cukru, ale v skutočnosti ide o umelé (syntetické) molekulárne kombinácie, ktoré sú pre naše telo a životné prostredie neprirodzené. Prečo konzumovať niečo, čo do nášho tela a prostredia nepatrí?

Bez umelých farbív a konzervačných látok
Žiadne umelé farbivá, žiadne konzervačné látky. V produktoch Viridian nenájdete tieto ani žiadne iné umelé prísady.

Bez stearanu horečnatého, oxidu titaničitého a šelaku
Ako farbivo sa používa oxid titaničitý alebo titánová beloba. Nachádza sa v mnohých farmaceutických výrobkoch, bežných výživových doplnkoch, priemyselne spracovaných potravinách, na tenisových kurtoch, kde sa okolo kurtu tvoria biele čiary, a na rakete Saturn V, kde pomohol ako vonkajší náter. Stearan horečnatý sa používa ako lubrikant - zabraňuje zachytávaniu kapsúl na výrobnej linke. V kombinácii s vodou a mydlom vytvára nerozpustnú látku, ktorá vytvára napríklad typické neodstrániteľné kruhy na vaniach. Šelak je živica, ktorú vylučujú samičky hmyzu, ktorý žije v Indii. Listy tejto živice sa rozpúšťajú v etylalkohole a vytvárajú tekutý šelak, ktorý sa používa ako lak a lazúra. Tieto látky sa bežne používajú v potravinových doplnkoch, liekoch a potravinách. V doplnkoch Viridian ich nenájdete.

Fľaše šetrné k životnému prostrediu
Spoločnosť Viridian používa jantárové sklenené fľaše, ktoré chránia obsah pred svetlom a teplom. Možno ich tiež recyklovať alebo opätovne použiť. Môžete ich tiež vrátiť do našich predajní výmenou za zľavu na ďalší nákup. Uzávery na fľašiach sú vyrobené z recyklovateľného hliníka a tesnenie na uzávere je vyrobené z kukuričného škrobu - spoločnosť Viridian nepoužíva žiadny plast.

Žiadny palmový olej
Viridian je prvou značkou na svete, ktorá získala certifikát POFCAP - The Palm Free Oil Accreditation Programme. To zaručuje, že značka vo svojich výrobkoch ani pri výrobe nepoužíva palmový olej.

Odporúčané dávkovanie

 • 1 kapsula denne s jedlom alebo podľa pokynov lekára.
 • Balenie obsahuje 30 dávok.

Výživové informácie


1 kapsula (% RHP)*
Beta 1,3/1,6 glukan 250 mg
Vitamín C 200 mg (250 %)*
Zinok 10 mg (100 %)*
Vitamín D3 (1000IU) 25 µg (500 %)*
* % RHP - Referenčné hodnoty príjmu vitamínov a minerálov

Zloženie:

 • 1 kapsula: beta 1,3/1,6 glukán, vitamín C (L-askorban horečnatý), rastlinná kapsula (hydroxypropylmetylcelulóza), zinok (citrát zinočnatý), vitamín D3.

Informácie

 • Doplnok stravy.
 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku, pokiaľ vám lekár neurčí inak.
 • Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy, pokiaľ to neodporučí lekár.
 • Pestrú stravu nič nenahradí.
 • Skladujte na chladnom a suchom mieste mimo dosahu detí.

Najlepšie hodnotené (0)

Produkt zatiaľ nikto neohodnotil. Buď prvý!

Pridať hodnotenie

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku