scroll_to_content
33.42 EUR

MÁME VIAC AKO ...

4 mil. expedovaných objednávok
120 000 položiek vo vlastnom sklade
10 000 variant produktov
200 noviniek
150 značiek
500 000 rozdaných darčekov

Viridian Tekuté železo 200 ml

Organicky viazané železo (prírodná forma chelátu) v certifikovanej BIO kvalite.

Produkt je dočasne vypredaný.

Produkt teraz nemáme v ponuke. Nájdite si prosím produkt, ktorý máme na sklade.

Objednávacie číslo:
FVRD080

Viridian Tekuté železo 200 ml

 • Obsahuje organicky viazané železo (prírodná forma chelátu) v certifikovanej BIO kvalite
 • Jedinečný extrakt z listov Murraya koenigii (karí)
 • Vynikajúca použiteľnosť a vstrebateľnosť
 • Doplnený vitamínom C
 • Pri vyčerpanosti, chronickej únave
 • Vhodné pre celú rodinu
 • Podpora aktívneho životného štýlu
 • Prírodná pomarančová príchuť
100% organické tekuté železo obsahuje jedinečný, plne certifikovaný organický zdroj železa získaného z listov Murraya koenigii, organický glycerol (z kokosového orecha), organickú šťavu z aceroly, ktorá dodáva vitamín C, a organický pomarančový olej pre pridanie chuti. Tekuté železo má vďaka pomarančovému oleju veľmi príjemnú chuť, takže sa vôbec nemusíte obávať kovovej pachuti. Doplnok chutí veľmi dobre aj deťom. Samozrejme, je vhodný aj pre vegánov.

Hlavnou výhodou doplnku tekutého železa je veľmi dobrá, takmer bezkonkurenčná absorpcia v tele. Ak máte dlhodobé problémy, s ktorými by vám železo mohlo pomôcť, môžete po užívaní tohto doplnku veľmi rýchlo pocítiť zlepšenie. Treba dbať na to, aby sa neprekročila denná dávka.

Železo sa zvyčajne užíva pri dlhodobej únave a vyčerpaní, syndróme vyhorenia a výkonnostných problémoch.

Produkt je vhodný pre všetkých jednotlivcov zameraných na:
 • Podpora pri chronickej únave a vyčerpaní
 • Podpora tela pri aktívnom životnom štýle
 • Podpora počas stresu a fyzickej záťaže
Hlavné výhody:
 • Prírodný (organický) zdroj železa a vitamínu C
 • Vhodné pre celú rodinu
 • Certifikovaný 100% organický produkt
 • Príjemná pomarančová príchuť výlučne prírodného pomarančového oleja
 • Neobsahuje ovocnú šťavu ani ovocný cukor
Výrobky Viridian Nutrition obsahujú len čistú zmes bioaktívnych zložiek = 100 % účinných látok a 0 % balastných prísad a spojív. Spoločnosť Viridian Nutrition zaručuje najvyššiu kvalitu a čistotu svojich výrobkov prísnou kontrolou celého výrobného procesu. Od semienka až po konečný produkt = spolupráca s miestnymi výrobcami a pestovateľmi, ktorí dbajú na najvyššiu kvalitu. Z etických dôvodov spoločnosť Viridian Nutrition vo svojich výrobkoch nepoužíva palmový olej a netestuje svoje výrobky na zvieratách. Všetky obaly výrobkov sú 100 % ekologické.

ETICKÝ DOPLNOK STRAVY
Čo to vôbec znamená - etický doplnok stravy? To znamená, že doplnky Viridian sú vyrobené výlučne z kvalitných surovín a nenájdete v nich absolútne žiadne balastné prísady. Pochádzajú tiež z ekologického poľnohospodárstva a nie sú testované na zvieratách. Dôležité je aj to, že značka Viridian je rodinným vlastníctvom a nie je súčasťou žiadnej farmaceutickej alebo inej korporácie. Spoločnosť Viridian je hrdá na svoj etický prístup k zákazníkom a obchodným partnerom a vždy sa snaží, aby jej výrobky boli šetrné k životnému prostrediu.

Všetky zložky sú 100% bioaktívne
Môže to znieť ako samozrejmosť. Pravdou však je, že mnohé komerčne dostupné výrobky obsahujú prevažne syntetické zložky s vysokým podielom balastných prísad, stabilizátorov, spojív a umelých sladidiel.

Podpora miestnych pestovateľov
Jednou z kľúčových zásad spoločnosti Viridian je podpora miestnych poľnohospodárov a miestnych výrobcov surovín (nie nadnárodných korporácií), s ktorými má veľmi korektné a čestné vzťahy. Spoločnosť Viridian tak garantuje kvalitu svojich doplnkov, pretože má prehľad o celom výrobnom procese - doslova od semienka až po finálny produkt, a zároveň napĺňa svoju filozofiu etických vitamínov

Prírodná a funkčná forma vitamínov využiteľná v tele
Majú vitamíny a minerály nejaké formy? A prečo by nemali byť všetky rovnako užitočné pre telo? Je tomu tak. Môžeme si to ukázať na železe, jednom z najpotrebnejších minerálov. V bežných doplnkoch sa nachádza napríklad vo forme oxidu. Táto forma je pre telo málo užitočná a dôvodom, prečo sa používa v bežných doplnkoch výživy, je opäť nízka cena. Napríklad spoločnosť Viridian používa vo svojom doplnku tekutého železa priamy extrakt z listov rastliny Murraya koenigii, ktorý poskytuje železo v 100 % prírodnej forme.

Žiadne GMO zložky
Geneticky modifikované plodiny sú neprirodzené. Sú vyvinuté predovšetkým na zvýšenie výnosov a sú produktom agrochemického priemyslu. Vo výrobkoch Viridian nikdy nenájdete žiadne GMO zložky.

Žiadne ožiarené komponenty
Ožarovanie potravín sa vykonáva ionizujúcim žiarením (alfa, beta, gama, röntgenové žiarenie...) - t. j. rádioaktívnym žiarením, ktoré deaktivuje enzýmy a živé biokultúry obsiahnuté v potravinách, čím sa predlžuje ich trvanlivosť.

Bez živočíšnych zložiek
Zvieracie zložky nemusia byť vždy zlé, ale spoločnosť Viridian sa snaží, aby bolo čo najviac jej výrobkov vhodných pre vegánov.

Žiadne umelé sladidlá
Umelé sladidlá majú byť vhodnejšou alternatívou cukru, ale v skutočnosti ide o umelé (syntetické) molekulárne kombinácie, ktoré sú pre naše telo a životné prostredie neprirodzené. Prečo konzumovať niečo, čo do nášho tela a prostredia nepatrí?

Bez umelých farbív a konzervačných látok
Žiadne umelé farbivá, žiadne konzervačné látky. V produktoch Viridian nenájdete tieto ani žiadne iné umelé prísady.

Bez stearanu horečnatého, oxidu titaničitého a šelaku
Ako farbivo sa používa oxid titaničitý alebo titánová beloba. Nachádza sa v mnohých farmaceutických výrobkoch, bežných výživových doplnkoch, priemyselne spracovaných potravinách, na tenisových kurtoch, kde sa okolo kurtu tvoria biele čiary, a na rakete Saturn V, kde pomohol ako vonkajší náter. Stearan horečnatý sa používa ako lubrikant - zabraňuje zachytávaniu kapsúl na výrobnej linke. V kombinácii s vodou a mydlom vytvára nerozpustnú látku, ktorá vytvára napríklad typické neodstrániteľné kruhy na vaniach. Šelak je živica, ktorú vylučujú samičky hmyzu, ktorý žije v Indii. Listy tejto živice sa rozpúšťajú v etylalkohole a vytvárajú tekutý šelak, ktorý sa používa ako lak a lazúra. Tieto látky sa bežne používajú v potravinových doplnkoch, liekoch a potravinách. V doplnkoch Viridian ich nenájdete.

Fľaše šetrné k životnému prostrediu
Spoločnosť Viridian používa jantárové sklenené fľaše, ktoré chránia obsah pred svetlom a teplom. Možno ich tiež recyklovať alebo opätovne použiť. Môžete ich tiež vrátiť do našich predajní výmenou za zľavu na ďalší nákup. Uzávery na fľašiach sú vyrobené z recyklovateľného hliníka a tesnenie na uzávere je vyrobené z kukuričného škrobu - spoločnosť Viridian nepoužíva žiadny plast.

Žiadny palmový olej
Viridian je prvou značkou na svete, ktorá získala certifikát POFCAP - The Palm Free Oil Accreditation Programme. To zaručuje, že značka vo svojich výrobkoch ani pri výrobe nepoužíva palmový olej.

Odporúčané dávkovanie

 • Dospelí užívajú 20 ml (4 čajové lyžičky) denne.
 • Deti od 3 do 5 rokov 5 ml (1 čajová lyžička) denne, deti od 6 do 12 rokov 10 ml (2 čajové lyžičky) denne alebo podľa odporúčania lekára.

Aktívne zložky

20 ml (% RHP*) 5 ml (% RHP)
Iron 80 mg (100 %) 20 mg (25%)
Vitamín C 20 mg (143 %) 5 mg (36%)
*% RHP - % referenčnej hodnoty príjmu vitamínov a minerálov.

Zloženie:

 • Organický glycerín (z kokosového orecha), voda, organický prášok z aceroly (dodáva vitamín C), organický extrakt z listov Murraya koenigii dodávajúci železo, organický pomarančový olej.

Informácie

 • Organický olej s obsahom železa.
 • Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 4 týždňov.
 • Pred použitím pretrepte.
 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
 • Nadmerné množstvo železa môže byť pre malé deti škodlivé.
 • Nie je náhradou pestrej stravy.
 • Skladujte na suchom a chladnom mieste, mimo dosahu detí.

Parametre

Forma tekuté
Špeciálne požiadavky vegan

Najlepšie hodnotené

(Hodnotilo 0 užívateľov)

  Produkt zatiaľ nebol hodnotený, buďte prvý!

Napíš svoje hodnotenie produktu Viridian Tekuté železo 200 ml0 % 100 %