FEKO010

Ekolife Natura Liposomal Vitamin B12 ( Lipozomálny vitamín B12 ) 60 ml

ID {{ productCode }}

Lipozomálny transportný systém (100 % obsah lipozómov v tekutej forme) v kombinácii s bioaktívnou formou vitamínu B12 ponúka ideálne vstrebateľnosť a účinok.

Dostupnosť

Produkt je dočasne vypredaný

Produkt teraz nemáme v ponuke. Porozhliadni sa po produktoch, ktoré máme na sklade.

Objednávacie číslo: FEKO010

product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
Ekolife Natura Liposomal Vitamin B12 ( Lipozomálny vitamín B12 ) 60 ml

Ekolife Natura Liposomal Vitamin B12 ( Lipozomálny vitamín B12 ) 60 ml

15.59
product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}

Parametre

Forma tekuté
Objem 60 ml
Špeciálne požiadavky vegan

Popis

ČO JE LIPOSOMAL VITAMIN B12

Lipozomálny transportný systém (100 % obsah lipozómov v tekutej forme) v kombinácii s bioaktívnou formou vitamínu B12 ponúka ideálne vstrebateľnosť a účinok. Vitamín B12 je bezpečne zapuzdrený a chránený vo forme nanočastíc lipozómov, ktoré aktívne prestupujú stenou tenkého čreva a vstrebávajú sa prostredníctvom lymfatického systému priamo do krvného obehu.

Lipozómy sú zložené z prírodných fosfolipidov, ktoré sú základnými stavebnými kameňmi všetkých našich buniek, preto cez ich stenu bez problému prestupujú tzv. pasívnym transportom. Prirodzene sa lipozómy vyskytuje napr. v kolostre a materskom mlieku, kde je maximálna absorpcia a využiteľnosť absolútne nevyhnutná. Lipozomálny transportný systém ponúka po injekčnej aplikácii ďalšie najúčinnejší alternatívu k aplikáciu vybraných vitamínov, minerálov a antioxidantov priamo do krvného riečišťa a do miesta určenia, teda bunky.

UPOZORNENIE: V súčasnej dobe existuje NA TRHU DVA TYPY lipozomálne PRODUKTOV ROZDIELNE KVALITY !

 • lipozomálne PRODUKTY SO 100 % OBSAHOM lipozómy = PRÉMIOVÝ TRH + FARMÁCIE (TEKUTÉ lipozomálne FORMY + INJEKČNÁ TEKUTÉ lipozomálne FORMY, ŠPECIÁLNE sprejová SUŠENÉ lipozómy) = lipozómov Ekolife NATURA.
 • lipozomálne PRODUKTY s nulovým obsahom lipozómov = DISKONT A ON - LINE PREDAJ (NÍZKA CENA). TIETO PRODUKTY ŽIADNE lipozómy NEOBSAHUJÚ - OBSAHUJÚ LEN ZMES JEDNOTLIVÝCH ZLOŽIEK využívaných K TVORBE lipozómy (OBVYKLE KAPSLE S OBSAHOM PRÁŠKU, ALEBO GÉLU)

lipozomálne TRANSPORTNÁ SYSTÉM + Bioaktívne forma vitamínu B12

Vitamín B12 zvaný tiež kobalamín je vo vode rozpustný vitamín, ktorého vlastnosti súvisia s metabolizmom všetkých telesných buniek. Jeho molekula je najväčší a štrukturálne najkomplikovanejšie zo všetkých vitamínov. Ekolife Natura Liposomal Vitamin B12 je vyprodukovaný šetrnou fermentačnou technológiou a to vo svojej bioaktívne forme hydroxykobalaminu, ktorý je pre telo ľahko vstrebateľný a prirodzený. Odhaduje sa, že zhruba polovica populácie má nedostatočnú hladinu B12 v krvi. Nie je to však spôsobené malým príjmom zo stravy, ale nemožnosti vitamín B12 vstrebať. Z rôznych príčin - napr. V príliš kyslom prostredí žalúdka je nedostatočne prítomný tzv. Vnútorný faktor, glykoproteín, na ktorý sa vitamín B12 viaže, a ktorý je k jeho absorpcii nevyhnutný.

Lipozomálny vitamín B12 oproti tomu ponúka vynikajúcu vstrebateľnosť bez vyššie uvedených vedľajších účinkov. Forma lipozómov navyše výrazne znižuje riziko gastrointestinálnych ťažkostí spojených s tradičným suplementáciou, čo je bonus pre všetky vekové kategórie! Náš lipozomálne transportný systém ponúka vysoko vstrebateľnú receptúru bez obsahu umelých sladidiel, umelých farbív, alebo geneticky modifikovaných zložiek.

Profesor Dr. dr. Borut Strukelj, M.Sc. (Department for Pharmaceutical Biology at the Faculty of Pharmacy, Ljubljana) potvrdzuje, že lipozomálne metóda je pokročilá farmaceutická technológia, ktorá umožňuje, aby bola účinná látka lepšie chránená v zažívacom trakte, vstrebávala sa lepšie a rýchlejšie, a tak dosiahla vysokých koncentrácií v krvi.

V čOM JE rOZDIEL?

+ 100% OBSAH lipozómy
+ Lipozomálny transportný systém
+ Maximálna biodostupnosť a využiteľnosť aktívnych zložiek
+ Priamy a chránený transport vitamínov, minerálov a antioxidantov do telesných buniek
+ Lipozómy Ekolife Natura sú stabilné pri nízkom pH, a preto tiež stabilné v žalúdočnej kyseline
+ Lipozómy Ekolife Natura sú vstrebávané miazgovými systémom
+ Lipozómy Ekolife Natura nie sú metabolizované pečeňou (odlišná cesta vstrebávanie)
+ Lipozómy Ekolife Natura sú do bunky vstrebávané pasívnym transportom (bez potreby ďalšej energie)
+ Vyrobené v Európe (GMO free)
+ Zdroj fosfolipidov: GMO free slnečnicový olej (EÚ)
+ Bez obsahu umelých sladidiel (sukralóza, aspartám, acesulfam, sacharín a ďalšie)
+ Bez obsahu umelých farbív
+ Glutén free (bez lepku)
+ Soy free (bez sóje)
+ Sugar free (bez cukru)
+ vegan

Povolená zdravotné tvrdenia podľa NARIADENIE KOMISIA (EÚ) č. 432/2012

Vitamín B12 prispieva k:

 • Normálnemu energetickému metabolizmu
 • Normálny činnosti nervovej sústavy
 • Normálnemu metabolizmu homocysteínu
 • Normálny psychickej činnosti
 • Normálny tvorbe červených krviniek
 • Normálny funkciu imunitného systému
 • Zníženie vyčerpania a únavy 

ŠPIČKOVÁ ABSORPCIA a ZUŽITKOVATEĽNOSŤ

Lipozómy sú vyrobené z čistých fosfolipidov izolovaných zo slnečnicového lecitínu. Môžu mať rôzne veľkosti od niekoľkých nanometrov až po desiatky mikrometrov. V spojení s vodou formujú fosfolipidy mikroskopické štruktúry s dutinou uprostred vyplnenou vodou, obklopenú fosfolipidovými puzdrom. Vo vode uprostred fosfolipidu je potom možné rozpustiť iné molekuly, napríklad vitamín alebo glutatión, ktoré potrebujeme ľahkou cestou vstrebať do tela. A zatiaľ čo hydrofilné (vodu priťahujúci) molekuly môžu byť držané vnútri zapuzdreného jadra, hydrofóbne (vodu odpudzujúca) látky sa môžu rozpustiť do samotnej fosfolipidové membrány - takýmto spôsobom môžu lipozómy transportovať hydrofilné aj hydrofóbne molekuly. A práve vďaka týmto unikátnym vlastnostiam sú využívané ako matkou prírodou, napr. V materskom mlieku, tak aj špecializovanými producentmi, a to pri výrobe liekov alebo doplnkov stravy.

Hlavným benefitom využitie lipozómov pre transport mikronutrientov je to, že lipozómy samotné nie sú nijako narušené procesom trávenia pri prechode tráviacim traktom. Pri klasických doplnkov stravy telo totiž veľmi často rozbije veľa komplexných molekúl ešte predtým, než sú absorbované, prípadne je skrátka natoľko ľahko neabsorbuje, alebo následne metabolizuje a odbúra pečeňou, takže celková využiteľnosť je veľmi znížená.

Naproti tomu lipozómy sa vďaka svojej stabilite a ideálnej veľkosti bez problému vstrebávajú. Ale to nie je všetko. Rozdiel je tiež v rýchlejšej ceste, ktorou sa lipozómy dostávajú do krvného obehu a do bunky. Vďaka špecifickej molekulárnej forme sa lipozómy vstrebávajú prostredníctvom lymfatického systému, kedy tzv. Hrudným miazgovodov prestupujú priamo do krvného riečišťa. V nasledujúcom kroku sa vstrebávajú do všetkých buniek prostredníctvom tzv. Pasívnej difúzie. V tom je rozdiel oproti klasickým doplnkom s obsahom vitamínov a minerálov, ktoré v prvom kroku vstupujú do pečene, kde sú metabolizované a až následne sa dostávajú do krvného obehu.

Avšak lipozómy idú vo vstrebateľnosti ešte ďalej. Pomáhajú totiž transportovať aktívne molekuly priamo do bunkových procesov, kde sú mikronutrienty vyžadované vo veľkom množstve. Fosfolipidová dvojvrstva lipozómového je schopná sa zlúčiť s ostatnými dvojvrstvami ako treba bunková stena samotná - a takto je potom dopravovaný obsah lipozómového (vitamíny alebo iné prospešné látky) priamo do buniek.

O ZNAČKE Ekolife NATURA

Ekolife Natura je veľmi dynamická a úspešná spoločnosť zo Slovinska, špecializujúca sa na prémiové lipozomálne vitamíny, lipozomálne chelátované minerály a lipozomálne formulácie nutrientov preverené klinickými štúdiami. Spoločnosť založili v roku 2007 výživové špecialistky, sestry Tjasa a Tajča Pavček. Obrovskou motiváciou je im záujem o zdravý životný štýl, vzdelávanie sa, zdieľanie informácií a predovšetkým to, že sú obe mamičky troch detí. Pred tvorbou každého nového produktu sa preto pýtajú - dali by sme ho aj svojim deťom? Lepšie záruku kvality by sme nenašli. Lipozomálne vitamíny od Ekolife Natura sú úplnou špičkou z hľadiska vstrebateľnosti a využiteľnosti telom. Unikátna technológia lipozómov umožňuje transportovať účinné látky priamo k bunkám, takže vitamíny dosahujú v tele maximálneho možného účinku.

Odporúčané dávkovanie

 • 2 ml denne priamo do úst, alebo pridajte do pohára vody alebo džúsu, nie je lekárom odporúčané inak.

Nutričné informácie

Počet dávok v balení: 60×1 ml 2 ml * (RHP **)
Vitamín B12 2 mg (80 000 %)
* 2 ml zodpovedá dennej dávke. Balenie obsahuje 60 dávok.
** Referenčný príjem priemerného dospelého na deň (8400 kJ / 2000 kcal).

Zloženie

 • Voda, sladidlo xylitol, emulgátor slnečnicový lecitín, zvlhčovadlo glycerol, konzervant sorban draselný, vitamín B12 (hydroxid-kobalamín), vanilkovej a marhuľovej aróma, antioxidant vitamín E (D-alfa-tokoferol).

Informácie

 • Doplnok stravy so sladidlom.
 • Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 2 mesiacov.
 • Pred použitím pretrepať.
 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
 • nie je náhrada pestrej stravy.
 • Skladujte v chlade, suchu, mimo dosahu detí.
 • Nadmerná konzumácia môže vyvolať laxatívne účinky.
 • Vhodné pre vegánov.

Výrobca: Ekolife natura d.o.o., Brodišče 28, 1236 Trzin, Slovinsko

Objavuje sa v kategóriách

Najlepšie hodnotené (0)

Produkt zatiaľ nikto neohodnotil. Buď prvý!

Pridať hodnotenie

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku