scroll_to_content

MÁME VIAC AKO ...

4 mil. expedovaných objednávok
120 000 položiek vo vlastnom sklade
10 000 variant produktov
200 noviniek
150 značiek
500 000 rozdaných darčekov

NaturLabs Lipozomálny vitamín B12 30 kapsúl

Doprajte si vysoko kvalitný vitamín B12 s maximálnou možnou biologickou dostupnosťou a využiteľnosťou všetkých aktívnych zložiek. Tento doplnok stravy vďaka lipozomálnemu transportu zaisťuje najvyššiu možnú absorbciu B12 do buniek tela.
Zaregistrujte sa, prihláste sa a získajte až 10% zľavu na tento produkt!
15.70 €
-25% -3.99 €
{{ price || initialPrice | formatPrice }}
image/svg+xmluniE618

Doprava ZADARMO Objednajte nad 60 €.

Najnižšia cena za posledných 30 dní: 11.71 €

Značka: NaturLabs Objednávacie číslo: 94886

NaturLabs Lipozomálny vitamín B12 30 kapsúl

Vitamín B12 hrá významnú úlohu počas mnohých dôležitých pochodov v našom tele. Zodpovedá za správnu činnosť psychiky, optimálny stav krvi a zúčastňuje sa procesu delenia buniek. Súvisí teda priamo aj nepriamo s našou životnou energiou.

Nepodceňujte tento dôležitý vitamín a myslite na jeho dostatočný príjem ! Obzvlášť ak ste prevažne na rastlinnej strave. V tomto prípade sa odporúča B12 suplementovať, aby vášmu organizmu nechýbal. Voľte však najvyššiu kvalitu ! Lipozomálny vegánska forma zaisťuje maximálnu možnú vstrebateľnosť a využiteľnosť účinnej látky.

Zoznámte sa s lipozomálnym vitamínom B12

B12 je vo vode rozpustný vitamín, ktorý patrí medzi vitamíny skupiny B. Bežne je produkovaný baktériami (štandardne v črevách cicavcov, ale aj v pôde, alebo napríklad v rybníkoch). Človek si ho však nedokáže syntetizovať vo svojom vlastnom organizme úplne sám. Preto je nutné prijímať B12 denne z potravy, alebo z doplnkov stravy.

Vitamín B12 je veľmi dôležitý pre udržanie širokého spektra životných pochodov - od rastu a delenia buniek cez tvorbu červených krviniek až po premenu živín z potravy na využiteľnú energiu.

Je tiež nevyhnutný pre zdravé fungovanie nervového systému (odtiaľ "béčka na nervy"), môže pomôcť počas stresového obdobia či podporiť pri ťažkostiach so spaním.

Vitamín B12 tiež pomáha regulovať správnu funkciu bunkových procesov, súvisiacich s tvorbou energie, čím hladina B12 môže súvisieť dokonca is naším pocitom vitality.

K čomu všetkému vitamín B12 pozitívne prispieva?

 • K normálnej funkcii imunitného systému
 • K normálnej činnosti nervovej sústavy
 • K normálnej psychickej činnosti
 • Na zníženie vyčerpania a únavy
 • normálnu tvorbu červených krviniek
 • K správnej látkovej premene homocysteínu
 • K normálnemu energetickému metabolizmu
 • Podieľa sa na procese delenia buniek

Doprajte si vysoko kvalitné vitamín B12 s maximálnou možnou biologickou dostupnosťou a využiteľnosťou všetkých aktívnych zložiek. Tento doplnok stravy vďaka lipozomálnemu transportu zaisťuje najvyššiu možnú absorbciu B12 do buniek tela.

Náš lipozomálny vitamín B12 je získavaný laboratórne cestou za pomoci mikroorganizmov. Výrobok je úplne vegánsky, bez nežiaducich aditív.

Ako sa prejavuje nedostatok vitamínu B12?

Nedostatok vitamínu B12 sa prejavuje charakteristickými symptómy, ktoré vyplývajú z úloh, ktoré v tele zastupuje. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o vitamín, pokrývajúca široké spektrum funkcií, môže deficiencie vitamínu B12 zahŕňať aj vážne zdravotné problémy.

Jedným z typických príznakov, vzniknutým kvôli nedostatku vitamínu B12, je anémia. Jej prejavy môžu byť únava, bledosť a slabosť, pri vážnych prejavoch až neurologické ťažkosti.

Medzi ďalšie typické problémy patrí depresia, poruchy pamäti, strata psychickej výkonnosti, poruchy zraku a mravčenie končatín. Viac o prejavoch nedostatku nájdete v článku o B12.

Ak zdraví ľudia získavajú pestrú, prirodzenú stravu (a ľudia na rastlinnej strave vitamín B12 dostatočne suplementuje), udržujú si zásobu vitamínu B12 v pečeni.

Prečo niekedy vitamín B12 chýba aj cez to, že je konzumovaný?

Nedostatok B12 u ľudí, ktorí ho bežne konzumujú alebo suplementuje v dostatočnom množstve, býva najčastejšie spôsobený neschopnosťou organizmu správne tento vitamín vstrebať. Znížená črevnej absorbcie B12 môže byť zapríčinená vrodenou dispozíciou, podávaním niektorých liekov na žalúdočné ťažkosti, chronickými ochoreniami tráviacej sústavy alebo po niektorých gynekologických a brušných operáciách.

Zvýšenú spotrebu, a pritom zníženú schopnosť absorbcie, majú ľudia podrobujúcich dlhodobú infekciu celého tela, alebo tiež tí, ktorí nadmerne konzumujú alkohol.

Kedy je vhodné B12 suplementovať?

V prípade vegánskej alebo vitariánska stravy je jediným spoľahlivým zdrojom vitamínu B12 suplementácia. (Podľa údajov z roku 2010 má až 73 % vegánov deficit B12).

Na suplementáciu B12 je vhodné myslieť aj v prípade, že jedálny lístok tvoria prevažne rastlinná strava. Ak pozorujete akýkoľvek z typických príznakov nedostatku tohto vitamínu, je na mieste siahnuť po doplnku stravy.

Prečo lipozomálny B12?

Väčšina bežných vitamínových a minerálnych doplnkov stravy v prášku či vo forme tabliet nie je naším telom dostatočne absorbovaná. Ešte v priebehu transportu sú v tráviacom trakte suplementy rozkladané tráviacimi enzýmami a žalúdočnými šťavami. A tak sa na miesto určenia dostane naozaj len malé percento účinnej látky.

Lipozomálne forma vitamínu B12 prináša revolúciu vo vstrebateľnosti !

Prečo? Lipozomálny obal tento proces eliminuje a chráni účinnú látku. Lipozómy sú molekuly, ktorých vonkajší obal je tvorený zdravými tukmi (prírodnými fosfolipidy), ktoré obaľujú obsiahnuté funkčné látky. V priebehu vstrebávanie z čreva tento tukový obal poskytuje vitamínom ochranný kryt. Lipozomálny vačok je prirodzeným spôsobom absorbovaný cez stenu čreva do krvného riečišťa as ním aj neporušená molekula vitamínov ukrytá vo vnútri, ktorá je potom z krvi ľahko vstrebávaná priamo do buniek.

Výhody lipozomálny formy vitamínov

 • Lepší transport vitamínov na miesto určenia - skrze črevnú stenu do krvného riečišťa a odtiaľ ľahké vstrebanie priamo do buniek
 • Perfektné biologická dostupnosť - využiteľnosť vitamínov pre organizmus
 • Lipozomálne vrstva vitamíny chráni proti poškodeniu v tráviacom trakte
 • bez pachuti, dlhá trvanlivosť a čistota (bez Additiv) - to všetko vďaka sypkej forme

O čo sa jedná?

Všetky účinné látky sú do buniek transportované prostredníctvom patentovanej lipozomálny štruktúry prírodných fosfolipidov, ktorá zaisťuje najvyššiu známu biodostupnosť vitamínov a minerálov v ľudskom organizme.

Lipozomálne forma zvyšuje vstrebateľnosť účinnej látky až o dvadsaťnásobok a umožňuje bunkovú absorpciu z viac ako 90 %. Mimo to lipozomálny forma vitamínov prináša vášmu telu celý rad benefitov doložených množstvom klinických štúdií.

Unikátna technológia na molekulárnej úrovni

Lipozomálne formy vitamínov a minerálov sú v medicíne s úspechom využívané už pekných pár rokov za účelom zvýšenia absorpcie aktívnych látok do organizmu.

Lipozomálne vitamíny od NaturLabs využívajú 100% prírodný technológiu LipoCellTech, ktorá zaisťuje ich dokonalú vstrebateľnosť. Tak môžete konečne pocítiť skutočný efekt suplementácia.

Konkrétne to funguje tak, že molekula vitamínu je počas spracovania obalená fosfolipidové vrstvou. Tá je veľmi podobná našim bunkám, preto ju bunky jednoduchšie prijmú a obsah ľahko preniká dovnútra. Vrstva fosfolipidov jednak chráni aktívnu látku pri prechode tráviacim traktom, aby nedošlo k jej predčasnej degradácii. Zároveň tiež umožňuje hladký transport aktívnej látky priamo do buniek.

Takáto lipozomálny štruktúra je telu vlastný a po doručení aktívne látky do bunky sa samotnej fosfolipidy stanú výživou pre obal bunky, kde pomáhajú k regenerácii buniek a tkanív.

Prečo uprednostniť sypké lipozomálny vitamíny v kapsliach?

lipozomálne doplnky stravy sa vyrábajú v sypkej a tekutej forme. Aké sú výhody kapsúl naplnených práškom oproti rozšírenej tekutej forme?

 • Kapsule s práškom sú jednoducho prenosné, vhodné na cestovanie a pohodlné na užívanie.
 • Sypká forma našich vitamínov je len čistým práškom bez aditív. Samozrejme teda neobsahuje žiadne plnivá, konzervanty či neaktívne látky.
 • Oproti tekutým formám, ktorých nevábna chuť je často maskovaná dochucovadlami, má prášok v prírodnej kapsli úplne neutrálna chuť.
 • Prášok balený v kapsule vydrží oveľa dlhšie. Na rozdiel od tekutých suplementov, ktoré je nutné po otvorení rýchlo spotrebovať, prášková forma má dlhšiu trvanlivosť a je viac stabilný.
 • Doplnok stravy je 100 % vegan, GMO free.

Prečo sme si vybrali NaturLabs?

Firma NaturLabs je česká značka, ktorá hľadá inšpiráciu v daroch prírody a zároveň v najnovších odborných poznatkoch z oblasti biochémie. Vyvíja produkty na rastlinnej báze, ktoré majú pozitívny vplyv na špecifické funkcie organizmu človeka s fokusom na kvalitu a čistotu produktu bez pridania umelých aditív.

Spojením vedeckého prístupu a inšpirácie z prírody vyvíja produkty prémiovej kvality s vysokou funkčnosťou a účinnosťou. Pritom kladie dôraz na maximálnu efektivitu účinných látok podloženou aktuálnymi vedeckými výskumami.

Potravinové doplnky sú vyrábané s najväčšou možnou ohľaduplnosťou voči prírodným zdrojom. Firma NaturLabs usiluje o minimalizáciu negatívnych dopadov na životné prostredie spôsobené jej existenciou.

Cieľom NaturLabs je vyrábať potravinové doplnky prospešné všetkým živým bytostiam pre ich telesné i duševné zdravie, aby im umožnili dosiahnuť plný potenciál bytia.

Odporúčané dávkovanie

 • 2-3 kapsule týždenne pri preventívnom užívaní.
 • V prípade akútneho nedostatku 1 kapsula denne.
 • nie je vhodné brať zároveň s vitamínom C.
 • Odporúčame 2 hodiny rozostup.

Nutričné informácie

1 kapsula
D-ribóza 34,5 mg
LipoCellTech™ Lipozomálne patentovaná zmes 15 mg
Vitamín B12 (methylkobalamin) 500 μg (20 000 %) *

Zloženie

 • D-ribóza, LipoCellTech™ Lipozomálne patentovaná zmes: fosfolipidy kyseliny palmitoolejové, získané zo slnečnice (non - GMO), vitamín B12 (methylkobalamin), vegánska kapsule z Hydroxypropylmetylcelulóza.

Informácie

 • Doplnok stravy.
 • Balenie obsahuje 30 kapsúl.
 • Balenie vydrží pri preventívnom užívaní zhruba na 3,5 mesiaca.
 • Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste.
 • Uchovávajte pri izbovej teplote.
 • Ukladajte mimo dosahu detí.
 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
 • nie je náhradou pestrej stravy.
 • nie je určené deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.

Výrobca: NaturLabs, Velkopavlovická 4074/10, Židenice, 628 00 Brno

Parametre

Najlepšie hodnotené

(Hodnotilo 0 užívateľov)

  Produkt zatiaľ nebol hodnotený, buďte prvý!

Napíš svoje hodnotenie produktu NaturLabs Lipozomálny vitamín B12 30 kapsúl



0 % 100 %