FEKO012

Ekolife Natura Liposomal Vitamin K2 + D3 (Lipozomálny vitamín K2 + D3) 60 ml

ID {{ productCode }}

Lipozomálny transportný systém (100% obsah lipozómov v tekutej forme) v kombinácii s bioaktívnou formou vitamínov D (cholekalciferol) a K (menachinón MK7) ponúka ideálnu vstrebateľnosť a účinok.

Dostupnosť

Produkt je dočasne vypredaný

Produkt teraz nemáme v ponuke. Porozhliadni sa po produktoch, ktoré máme na sklade.

Objednávacie číslo: FEKO012

product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
Ekolife Natura Liposomal Vitamin K2 + D3 (Lipozomálny vitamín K2 + D3) 60 ml

Ekolife Natura Liposomal Vitamin K2 + D3 (Lipozomálny vitamín K2 + D3) 60 ml

20.34
product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}

Parametre

Forma tekuté
Objem 60 ml

Popis

Liposomal Vitamin K2 + D3

Lipozomálny transportný systém (100% obsah lipozómov v tekutej forme) v kombinácii s bioaktívnou formou vitamínov D (cholekalciferol) a K (menachinón MK7) ponúka ideálnu vstrebateľnosť a účinok.

Vitamíny D a K sú bezpečne zapuzdrené a chránené vo forme nanočastíc lipozómov, ktoré aktívne prestupujú stenou tenkého čreva a vstrebávajú sa prostredníctvom lymfatického systému priamo do krvného obehu.

Lipozómy sú zložené z prírodných fosfolipidov, ktoré sú základnými stavebnými kameňmi všetkých našich buniek, preto cez ich stenu bez problému prestupujú tzv. pasívnym transportom. Prirodzene sa lipozómy vyskytujú napr. v kolostre a materskom mlieku, kde je maximálna absorpcia a využiteľnosť absolútne nevyhnutná.

Lipozomálny transportný systém ponúka po injekčnej aplikácii ďalšiu najúčinnejšiu alternatívu k aplikácii vybraných vitamínov, minerálov a antioxidantov priamo do krvného riečiska a do miesta určenia, teda bunky.

UPOZORNENIE: V súčasnej dobe existujú NA TRHU DVA TYPY lipozomálnych produktov ROZDIELNEJ KVALITY!

 • Lipozomálne produkty so 100% OBSAHOM LIPOZÓMY = PRÉMIOVÝ TRH + FARMÁCIE (tekuté lipozomálne formy + injekčné lipozomálne formy, špeciálne sprejovo sušené lipozómy) = LIPOZÓMY EKOLIFE NATURA.
 • Lipozomálne produkty s nulovým obsahom lipozómov = diskont a on-line predaj (nízka cena). Tieto produkty žiadne lipozómy neobsahujú - obsahujú len zmes jednotlivých zložiek využívaných ku tvorbe lipozómov (obvykle kapsuly s obsahom prášku alebo gélu).

Lipozomálny transportný systém + bioaktívna forma vitamínu D a K

Vlastnosti vitamínov D a K sa dopĺňajú a súvisia so stavom kostí, kĺbov, ciev a srdca a s imunitným systémom. Vlastnosti vitamínu K súvisia s transportom vápnika do kostí. Pokiaľ je vitamínu K v tele nedostatok, môže sa vápnik usadzovať miesto v kostiach na stenách ciev. Nastáva potom tzv. kalcifikácia a tvrdnutie ciev, čo zvyšuje riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb. Účinky vitamínu D súvisia so vstrebávaním vápnika zo stravy do tela. Ak je v tele nedostatočná hladina vitamínu D, dochádza k poruche metabolizmu vápnika a následne k narušeniu pevnosti kostí.

Podľa výskumov sa však vitamín K a vitamín D nemusia z bežných suplementov absorbovanť v tele v dostatočnom množstve. Môže to byť spôsobené vplyvom iných, súčasne konzumovaných potravín alebo príliš rýchlym odbúraním v tele.

Lipozomálna forma oproti tomu ponúka vynikajúcu vstrebateľnosť. Forma lipozómov výrazne znižuje riziko gastrointestinálnych ťažkostí spojených s tradičnou suplementáciou, čo je bonus pre všetky vekové kategórie! Náš lipozomálny transportný systém ponúka vysoko vstrebateľnú receptúru bez obsahu umelých sladidiel, umelých farbív alebo geneticky modifikovaných zložiek.

Profesor Dr. Dr. Borut Strukelj, M.Sc. (Department for Pharmaceutical Biology at the Faculty of Pharmacy, Ljubljana) potvrdzuje, že lipozomálna metóda je pokročilá farmaceutická technológia, ktorá umožňuje, aby bola účinná látka lepšie chránená v zažívacom trakte, vstrebávala sa lepšie a rýchlejšie, a tak dosiahla vysokú koncentráciu v krvi.

V čom je rozdiel?

+ 100% OBSAH LIPOZÓMOV.
+ Lipozomálny transportný systém Ekolife Natura.
+ Maximálna biodostupnosť a využiteľnosť aktívnych zložiek.
+ Priamy a chránený transport vitamínov, minerálov a antioxidantov do telesných buniek.
+ Lipozómy Ekolife Natura sú stabilné pri nízkom pH, a preto tiež stabilné v žalúdočnej kyseline.
+ Lipozómy Ekolife Natura sa vstrebávajú miazgovým systémom.
+ Lipozómy Ekolife Natura sa nemetabolizujú v pečeni (odlišná cesta vstrebávania).
+ Lipozómy Ekolife Natura sú do bunky vstrebávané pasívnym transportom (bez potreby ďalšej energie).
+ Vyrobené v Európe (GMO free).
+ Zdroj fosfolipidov: GMO free slnečnicový olej (EÚ).
+ Bez obsahu umelých sladidiel (sukralóza, aspartám, acesulfám, sacharín a ďalšie).
+ Bez obsahu umelých farbív.
+ Glutén free (bez lepku).
+ Soy free (bez sóje).
+ Sugar free (bez cukru).
+ Vegetarian.

Povolené zdravotné tvrdenia podľa Nariadenia Komisie (EÚ) č. 432/2012

Vitamín D prispieva k:

 • normálnemu vstrebávaniu / využitiu vápnika a fosforu
 • normálnej hladine vápnika v krvi
 • udržaniu zdravých kostí
 • udržaniu normálnej činnosti svalov
 • udržaniu normálneho stavu zubov
 • funkcii imunitného systému
 • vitamín D sa podieľa na procese delenia buniek

Špičková absorbcia a zužitkovateľnosť

Lipozómyvyrobené z čistých fosfolipidov izolovaných zo slnečnicového lecitínu. Môžu mať rôzne veľkosti od niekoľkých nanometrov až po desiatky mikrometrov. V spojení s vodou formujú fosfolipidy mikroskopické štruktúry s dutinou uprostred vyplnenou vodou, obklopenou fosfolipidovým puzdrom. Vo vode uprostred fosfolipidu je potom možné rozpustiť iné molekuly, napríklad vitamín alebo glutatión, ktoré potrebujeme ľahkou cestou vstrebať do tela. A zatiaľ čo hydrofilné (vodu priťahujúce) molekuly môžu byť držané vnútri zapuzdreného jadra, hydrofóbne (vodu odpudzujúce) látky sa môžu rozpustiť do samotnej fosfolipidovej membrány - takýmto spôsobom môžu lipozómy transportovať hydrofilné aj hydrofóbne molekuly. A práve vďaka týmto unikátnym vlastnostiam sa využívajú jednak matkou prírodou, napr. v materskom mlieku, jednak špecializovanými producentmi, a to pri výrobe liekov alebo doplnkov stravy.

Hlavným benefitom využitia lipozómov na transport mikronutrientov je to, že lipozómy samotné nie sú nijako narušené procesom trávenia pri prechode tráviacim traktom. Pri klasických doplnkoch stravy telo totiž veľmi často rozbije veľa komplexných molekúl ešte predtým, než sa absorbujú, prípadne ich skrátka tak ľahko neabsorbuje, alebo následne metabolizuje a odbúra pečeňou, takže celková využiteľnosť je veľmi znížená.

Naproti tomu lipozómy sa vďaka svojej stabilite a ideálnej veľkosti bez problémov vstrebávajú. Ale to nie je všetko. Rozdiel je tiež v rýchlejšej ceste, ktorou sa lipozómy dostávajú do krvného obehu a do bunky. Vďaka špecifickej molekulárnej forme sa lipozómy vstrebávajú prostredníctvom lymfatického systému, kedy tzv. hrudným miazgovodom prestupujú priamo do krvného riečiska. V nasledujúcom kroku sa vstrebávajú do všetkých buniek prostredníctvom tzv. pasívnej difúzie. V tom je rozdiel oproti klasickým doplnkom s obsahom vitamínov a minerálov, ktoré v prvom kroku vstupujú do pečene, kde sa metabolizujú, a až následne sa dostávajú do krvného obehu.

Avšak lipozómy idú vo vstrebateľnosti ešte ďalej. Pomáhajú totiž transportovať aktívne molekuly priamo do bunkových procesov, kde sa mikronutrienty vyžadujú vo veľkom množstve. Fosfolipidová dvojvrstva lipozómu je schopná sa zlúčiť s ostatnými dvojvrstvami ako je napr. bunková stena samotná - a takto sa potom dopravuje obsah lipozómu (vitamíny alebo iné prospešné látky) priamo do buniek.

O značke Ekolife Natura

Ekolife Natura je veľmi dynamická a úspešná spoločnosť zo Slovinska, špecializujúca sa na prémiové lipozomálne vitamíny, lipozomálne chelátované minerály a lipozomálne formulácie nutrientov preverené klinickými štúdiami. Spoločnosť založili v roku 2007 výživové špecialistky, sestry Tjasa a Tajča Pavček. Obrovskou motiváciou je im záujem o zdravý životný štýl, vzdelávanie sa, zdieľanie informácií a predovšetkým to, že sú obe mamičky troch detí. Pred tvorbou každého nového produktu sa preto pýtajú - dali by sme ho aj svojim deťom? Lepšiu záruku kvality by sme nenašli.

Lipozomálne vitamíny od Ekolife Natura sú úplnou špičkou z hľadiska vstrebateľnosti a využiteľnosti telom. Unikátna technológia lipozómov umožňuje transportovať účinné látky priamo k bunkám, takže vitamíny dosahujú v tele maximálny možný účinok.

Odporúčané dávkovanie

 • 1 ml denne priamo do úst, alebo pridajte do pohára vody alebo džúsu.
 • Denná dávka je upravená podľa legislatívy ČR.
 • Balenie obsahuje 60 dávok.

Nutričné informácie

Účinné látky v 1 ml (% RHP *)
Vitamín K2 40 μg (60 %)
Vitamín D3 25 μg / 1 000 IU (500 %)

* RHP - Referenčný príjem priemerného dospelého na deň (8 400 kJ / 2 000 kcal).

Zloženie

 • Vitamín D3 (cholekalciferol), vitamín K2 (menachinón MK7),antioxidant vitamín E (D-alfa-tokoferol), voda, sladidlo xylitol, emulgátor slnečnicový lecitín, zvlhčovadlo glycerol, konzervant sorban draselný, marhuľová aróma.

Doplňujúce informácie

 • Doplnok stravy so sladidlom.
 • Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 2 mesiacov.
 • Pred použitím pretrepte.
 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
 • Nie je náhradou pestrej stravy.
 • Skladujte v chlade, suchu, mimo dosahu detí.
 • Nadmerná konzumácia môže vyvolať laxatívne (preháňavé) účinky.
 • Vhodné pre vegetariánov.

Výrobca: Ekolife Natura, d. o. o., Brodišče 28, 1236 Trzin, Slovinsko

Objavuje sa v kategóriách

Najlepšie hodnotené (0)

Produkt zatiaľ nikto neohodnotil. Buď prvý!

Pridať hodnotenie

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku