FMYC069

MycoMedica Ženšen s Cordyceps a s Reishi 180 kapsúl

ID {{ productCode }}

Vyvážená kombinácia kvalitného kórejského červeného ženšenu a dvoch vitálnych húb reishi a cordycepsu.

Dostupnosť

Produkt je dočasne vypredaný

Produkt teraz nemáme v ponuke. Porozhliadni sa po produktoch, ktoré máme na sklade.

Objednávacie číslo: FMYC069

product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
MycoMedica Ženšen s Cordyceps a s Reishi 180 kapsúl

MycoMedica Ženšen s Cordyceps a s Reishi 180 kapsúl

125.00
90.95
Ušetríš 34.05 €
product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 90.95 €

Parametre

Forma kapsule
Veľkosť balenia (kapsule) 180 kapsúl

Popis

Vyvážená kombinácia kvalitného kórejského červeného ženšenu a dvoch vitálnych húb reishi a cordycepsu je zostavená na princípoch tradičnej čínskej medicíny pre podporu vitality a obranyschopnosti.

Používame najvyššiu možnú kvalitu ženšenového extraktu, ktorý je vyrobený zo 100 % fermentovaného extraktu kórejského červeného ženšenu a dosahuje koncentrácia saponínov (100 % fermentovaný extrakt, obsah saponínov (ginsenoidov) 130 mg / gaz toho Rg1, Rb1 a RG3 celkom 15,4 mg / g - 150 mg).

Reishi a Cordyceps používam s koncentráciou 50 % polysacharidov s garantovaným množstvom beta glukánov.

Vďaka tejto kombinácii vysoko koncentrovaných látok sa jedná o výnimočný produkt pre posilnenie vitality a imunitného systému.

Kombináciu Ženšen s cordycepsu (červená fľaštička) odporúčame užívať 1 kapsulu ráno a Ženšen s Reishi (modrá fľaštička) odporúčame užívať 1 kapsulu popoludní. Dodržiavajte pravidlo 5 dní užívať, 2 dni pauza.

Viac informácií nájdete vo verejne dostupných zdrojoch, napríklad na internete.

Všetka hubová surovina, ktorú používame na výrobu našich hubových produktov, je pred spracovaním testovaná v nemeckej nezávislom laboratóriu Agrolab na viac ako 500 druhov známych ťažkých kovov, pesticídov a človeku nebezpečných mikroorganizmov.

Účinky podľa tradičnej čínskej medicíny

 • Posilňuje Zheng Qi
 • Dopĺňa Yuan Qi
 • Posilňuje Wei Qi aj Jing Qi (obrannú i vyživujú energiu)
 • Posilňuje Shen, Pi i Fei (Obličky, slezinu i Pľúca)
 • Má An Shen účinok (harmonizuje psychiku)
 • Rodí tekutiny

Pripravili sme pre vás výnimočný produkt Ženšen, ktorý okrem vysoko kvalitného kórejského červeného ženšenu pravého obsahuje aj dve vitálne huby Cordyceps a Reishi.

Ženšen podľa čínskej medicíny posilňuje Yuan Qi, čo je v preklade pôvodnej energie, a jedná sa o koreň všetkej energie v našom organizme. V klasickej literatúre býva označovaná ako " koreň života ".

V čínskej medicíne sa jeho vitalizačných a imunitu stimulujúcich účinkov využíva už po tisíce rokov. Prekladá sa ako ľudský koreň alebo sila krajiny v podobe človeka. V dnešnej dobe sa Ženšen používa ako stimulátor energie u únavových stavov, pri stavoch vyčerpania, u syndrómu vyhorenia alebo pri rekonvalescencii po chorobe. Podporuje fyzickú i duševnú výkonnosť. Je to výrazný adaptogén a imunostimulant.

Ženšen pravý obsahuje celú paletu účinných látok. Medzi farmakologicky podstatné zložky patria najmä saponíny, antioxidanty, polysacharidy a peptidy. Výskum obsahových látok začal už v roku 1854, kedy bol zo ženšenu izolovaný prvý glykozid a pomenovaný panaquilon. V roku 1906 potom bol izolovaný prvý saponín, panaxin. Od tejto doby bolo už zo ženšenu izolovalo viac ako 70 rôznych saponínov. Tie bývajú hromadne označované ako ginsenosidy, prípadne panaxosidy. Zo zásadných antioxidantov sa v ženšenu nachádzajú najmä maltol, kyselina salicylová a kyselina vanilová. Z koreňa ženšenu pravého bol izolovaný kyslý polysacharid ginsan, u ktorého bol oi. Preukázaný výrazný stimulujúci vplyv na imunitný systém.

Prečo užívať Ženšen s Cordyceps ráno a Ženšen s Reishi večer?

Toto odporúčanie vychádza z teórie čínskej medicíny, ktorá hovorí, že Cordyceps podporuje Yang (zahrieva), a preto je lepšie ho užívať ráno, a Reishi podporuje viac Yin (vyživuje či ľahko ochladzuje), a preto je vhodnejšie ju užívať popoludní či v podvečer.

Harmónia yin a yang

Čínska medicína opisuje yin a yang ako dva protikladné princípy, ktoré tvoria náš svet. V prírode sú neustále v krehkej rovnováhe. Rovnako tak aj v našom tele. Ak chceme byť zdraví, je potrebné oba princípy udržiavať v rovnováhe.

Kórejský ženšen pravý červený je zo všetkých druhov ženšenu najúčinnejší, a to vďaka obsahu 34 druhov účinných látok saponínov. Podporuje vitalitu a prirodzenú obranyschopnosť. Harmonizuje duševný stav a podporuje výkon. Používame najvyššiu možnú kvalitu ženšenového prášku, ktorý je vyrobený zo 100 % fermentovaného extraktu kórejského červeného ženšenu a dosahuje vysoké koncentrácie saponínov (100 % fermentovaný extrakt, obsah saponínov (ginsenoidov) 130 mg / gaz toho Rg1, Rb1 a RG3 celkom 15,4 mg / g - 150 mg). Ženšen je taký stred, ktorý posilňuje Yuan Qi, čo je naše pôvodné energia - koreň nášho života a vitality.

Cordyceps
je vitálna huba, ktorá posilňuje obličkovou esenciu a obličkový yang. Preto sa používa na doplnenie fyzických i duševných síl a vitality. Používame jedinečný extrakt z kvasený červenej s obsahom minimálne 50 % polysacharidov (min. 20 % ß - 1,3 / 1,6 D-glukánu, min. 20 % D-manitolu). Keďže viac posilňuje našu yangovou časť, odporúča sa užívať ho dopoludnia.

Reishi je vitálna huba, ktorá posilňuje prirodzenú obranyschopnosť. Vďaka tropizme k srdcu podporuje kardiovaskulárny systém a harmonizuje psychiku. Používame výnimočný extrakt z LESKLOKORKA lesklé s minimálnym obsahom 50 % polysacharidov (min. 20 % ß - 1,3 / 1,6 D-glukánu). Keďže Reishi posilňuje našu yinovou časť, odporúča sa užívať ju popoludní.
Povolené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ:

Leskokôrka lesklá (Reishi, Ganoderma lucidum)

 • Prirodzená obranyschopnosť - imunitný systém
 • Normálna funkcia obehovej sústavy
 • Normálna hladina cholesterolu v krvi

Viac informácií nájdete vo verejne dostupných zdrojoch, napríklad na internete.

Sladké drievko Uralská je bylina, ktorá výrazne podporuje metabolizmus a harmonizuje účinok Ženšenu, cordycepsu a Reishi.

Povolené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ:

Kórejský ženšen pravý červený (Panax ginseng):

 • Imunitný systém
 • Osvieženie tela
 • Vytrvalosť (Kondícia), vitalita, energia
 • Odolnosť organizmu - únava a stres

Sladovky Uralská (Glycyrrhiza uralensis):

 • Normálny metabolizmus / chudnutie

Odporúčané dávkovanie

 • Bežná dávka: 2× denne 1 kapsula denne
 • Ráno užite kombináciu Ženšen + Cordyceps - 1 kapsulu
 • Večer užívajte kombináciu Ženšen + Reishi - 1 kapsulu
 • Odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a 2 dni vynechať
 • Kapsule užívajte na lačno (min. 30 minút pred jedlom či 60 minút po jedle), zapite vodu alebo slabým zeleným čajom
 • 1 kapsula obsahuje 0,5 g húb a byliny ženšen

Zloženie

1 kapsula (500 mg extraktu)
ženšen + Cordyceps
kórejský ženšen pravý červený (Panax ginseng), 100 % fermentovaný extrakt, obsah saponínov (ginsenoidov) 130 mg / gaz toho Rg1, Rb1 a RG3 celkom 15,4 mg / g 150 mg
kvasený červená (Cordyceps militaris), extrakt z mycélia a plodnice min. 50 % polysacharidov, min. 20 % ß - 1,3 / 1,6 D-glukánu, min. 20 % D-manitolu 250 mg
sladkého drievka Uralská (Glycyrrhiza uralensis), extrakt 5:1 z koreňa 50 mg
acerola (Malpighia glabra), extrakt z plodu 25% vitamínu C 50 mg
Ženšen + Reishi
kórejský ženšen pravý červený (Panax ginseng), 100 % fermentovaný extrakt, obsah saponínov (ginsenoidov) 130 mg / gaz toho Rg1, Rb1 a RG3 celkom 15,4 mg / g 150 mg
leskokôrka lesklá (Ganoderma lucidum), extrakt z plodnice min. 50 % polysacharidov, min. 20 % ß - 1,3 / 1,6 D-glukánu 250 mg
sladkého drievka Uralská (Glycyrrhiza uralensis), extrakt 5:1 z koreňa 50 mg
acerola (Malpighia glabra), extrakt z plodu 25% vitamínu C 50 mg

Informácie

 • Doplnok stravy.
 • Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy.
 • Neobsahuje kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor.

Výrobca: TCM POINT, s. r. o., Tomkova 53, 549 54 Police nad Metují, Česká republika

Najlepšie hodnotené (0)

Produkt zatiaľ nikto neohodnotil. Buď prvý!

Pridať hodnotenie

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku