4 CVIKY PRE NAJEFEKTÍVNEJŠÍ RAST SVALOV

4-cviky-pro-rust-svalu

Svaly... Túži po nich (skoro) každý. Ako docieliť, aby bola námaha vo fitku maximálne efektívna a dosiahli ste výsledky, o ktorých snívate vždy, keď vchádzate do fitka?

Samotné cvičenie je len jedným dielikom skladačky

Veľa ľudí si neuvedomuje, že cvičenie naozaj nie je všetko. Môže sa pokojne stať, že človek, ktorý na prvý pohľad vo fitku maká viac ako iný, dosahuje v raste svalov ďaleko horšie výsledky. Ako je to možné? Ide totiž o ďaleko komplexnejší proces než je odcvičená séria vo fitku.

Základom je dostatok vyváženej stravy a jej pravidelný príjem. Veľkým pomocníkom je tiež vhodne zvolený kvalitný srvátkový proteín. Odporúča sa zvýšenie intenzity tréningu vo fitku, kde sú viac efektívne kratšie série s väčšími váhami. Veľmi dôležitá je aj regenerácia svalov, podporená BCAA aminokyselinami, ktoré nielen pomáhajú svalom v raste, ale tiež znižujú riziko svalovej horúčky. Nesmie sa samozrejme zabúdať ani na dostatočný spánok - odporúčaných je minimálne 8 hodín denne.

Štvorlístok cvikov, s ktorými nešliapnete vedľa

Cvikov, ktoré sú efektívne pri naberaní svalovej hmoty, je veľa. Ak však máme vybrať štyri konkrétne, tak sa bude jednať o tzv. dvojkĺbové cviky - teda cviky, kde je pohyb vedený cez dva kĺby. Inak sa im tiež hovorí "objemové cviky" a ako už názov napovedá, najviac je pri nich stimulovaná tvorba svalovej hmoty.

  1. bench press
  2. mŕtvy ťah
  3. drep s činkou
  4. príťahy činky v predklone

Nezabúdajte tiež na genetické predispozície. Ak patríte k tým, ktorí naberajú svalovú hmotu ťažko, nezúfajte a nenechajte si cvičenie znechutiť. Skôr alebo neskôr dosiahnete vytúžené výsledky svojej práce. Držíme vám vo vašej ceste palce!

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne pribalíme1 500+ vzoriek zadarmo
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801